Grayscale’s Bitcoin Buying Spree Implies It Could Own 10% Of All BTC By 2024

BULLISH: Najnowszy raport w skali szarości pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni wlewają miliony do Bitcoina

Grayscale Investments jest w wiadomościach dużo ostatnio jako jeden wielki kupiec Bitcoin od nagrody zmniejszenie o połowę 11 maja. Od czasu obniżenia o połowę Grayscale kupiła Bitcoins o wartości blisko 500 milionów dolarów, co czyni go największym akumulatorem Bitcoin na rynku.

3 Times The Mining Rate
Analiza eksperta kryptologicznego Kevina Rooke’a szacuje, że firma wydała około 184 mln dolarów na zakup około 19.879 Bitcoinsów w ciągu ostatniego tygodnia. Oznacza to, że całkowita akumulacja BTC od czasu spadku o połowę wyniosła około 53 000 BTC.

Według Rooke’a, firma inwestycyjna wydaje się kupować więcej Bitcoin Profit niż jest wydobywana. W ciągu ostatniego tygodnia górnicy wyprodukowali 7.081 BTC, ale Grayscale kupiła 19.879 BTC. Oznacza to, że firma kupuje za cenę prawie trzykrotnie wyższą niż górnictwo.

Grayscale może być właścicielem 10% wszystkich Bitcoinów do 2024 r.

W ciągu ostatnich 6 tygodni, od czasu zmniejszenia o połowę, firma zgromadziła około 53.588 BTC. Proste rozbicie kursu kupna firmy daje dzienną kwotę około 1.190 BTC. Biorąc pod uwagę, że obecnie w obiegu znajduje się około 18,4 mln Bitcoins, Grayscale’s buying rate oznacza, że będzie właścicielem około 3,4% wszystkich Bitcoinów na rynku do stycznia 2021 roku.

Jeśli ten wskaźnik utrzyma się, odsetek ten wzrośnie do 10% do następnego oczekiwanego spadku o połowę do 2024 roku. To sprawi, że Grayscale Investments stanie się mega wielorybem.

Poza agresywną akumulacją BTC, Grayscale zdaje się mieć oko na Ethereum. Obecnie posiada prawie 400 milionów dolarów w ETH.

Co to oznacza dla rynku
Posunięcie Grayscale’a w celu zgromadzenia dużej ilości Bitcoinów sprawia, że jest to wieloryb Bitcoin, którego działania mogą wpłynąć na rynek w przyszłości.

Historia Bitcoin ma to, że wiele ruchów rynku zostały wywołane przez działalność wielkich posiadaczy worków. W tym przypadku, Grayscale może być pozycjonowanie się w głównym miejscu, aby pobudzić rynek, a jeśli chodzi o inwestycje, ruch może być oczekiwany tylko wyzwolić byki Bitcoin w przyszłości. Zasadniczo, akumulacja BTC w Grayscale może bardzo dobrze wypaść na korzyść najlepszej monety w dłuższej perspektywie czasowej.